Kształtowanie nawyków higienicznych u dzieci z 4organic Kids!

Proces uczenia dzieci odpowiednich nawyków higienicznych warto rozpocząć się od najmłodszych lat. Pierwszym krokiem powinno być wybranie bezpiecznych i delikatnych kosmetyków. Należy pamiętać, że niezwykle istotna jest profilaktyka, unikanie składników, które nie są dziecku potrzebne, a mogą spowodować alergię w przyszłości.

kolazjpg

Mycie ciała i higiena intymna

Z wiekiem rytuały kąpielowe, zaczynają się zmieniać i dzieci, pod okiem rodziców, rozpoczynają naukę samodzielnego dbania o higienę. Wybierając kosmetyki do mycia ciała i higieny intymnej dla maluchów powyżej 3 roku życia warto nadal przykładać szczególną wagę do ich składu.

Kosmetyki do mycia przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat często zawierają składniki zapachowe, barwniki, detergenty i silne konserwanty, które mogą podrażniać delikatną skórę maluchów i ich miejsca intymne. Natomiast produkty do higieny intymnej przeznaczone dla kobiet nie są odpowiednie dla dzieci ze względu na inny poziom pH. Nasze pociechy potrzebują bezpiecznego, delikatnego, bezzapachowego kosmetyku do mycia całego ciała i do higieny intymnej.

 pyn 4organic Kids chopiec zmniejszonepng

Najsilniejszymi alerganami są składniki zapachowe i barwniki. To ich należy się szczególnie wystrzegać, aby nie doprowadzić do alergii kontaktowej czyli skórnej dziecka. Niestety alergia na jakąś substancję, kiedy raz się pojawi zostaje z dzieckiem do końca życia. Potem pozostaje nam jedynie unikanie danego składnika. Alergizujące i podrażniające substancje trafiają także na podatny grunt w niezwykle delikatnych miejscach intymnych.
pyn 4organic Kids dla dziewczynek zmniejszonypng

Warto szukać kosmetyków naturalnych, delikatnych i wolnych od składników zapachowych równocześnie. Im prostszy skład, tym lepiej. Pamiętajmy, że dzieci nie potrzebują substancji zapachowych, pięknie pachną bez tych zbędnych dodatków. Warto przyzwyczajać malucha od najmłodszych lat do stosowania tylko bezpiecznych kosmetyków bezzapachowych, stanie się to jego nawykiem na długie lata, pomoże wyeliminować alergię i podrażnienia. Ideałem są naturalne i bezzapachowe kosmetyki, które mogą być stosowane do mycia całego ciała i higieny intymnej równocześnie.
19 1jpg

Docenione przez znane mamy- Ambasadorki Dziecięcej Marki Roku i nagrodzone płyny do mycia ciała i higieny intymnej 4organic Kids dla dzieci 3+ znajdziecie w dwóch wersjach: dla dziewczynek i dla chłopców. 99% składu płynu to substancje pochodzenia naturalnego. Produkty są wolne od surowców zapachowych, barwników, detergentów i silnych konserwantów. Posiadają certyfikat międzynarodowej organizacji AllergyCertified, która gwarantuje, że kosmetyki są nieuczulające, prawdziwie hipoalergiczne, bezpieczne dla zdrowia. W płynach znajduje się delikatna substancja myjąca i oczyszczony aloes, który łagodzi i nawilża skórę. Kosmetyki pozwalają utrzymać naturalne pH całego ciała, także miejsc intymnych dzieci. Płyny 4organic Kids są doskonałe także do częstego mycia rąk, oczyszczają dłonie z drobnoustrojów i pielęgnują skórę, zapobiegając jej wysuszaniu. Kosmetyki zostały zapakowane w buteleczki, które w 100% pochodzą z recyklingu. 

www.4organic.pl