Lolobaby z tytułem Dziecięcej Marki Roku 2021!


Lolobaby to nowa polska marka odzieżowa dla niemowląt i prawdopodobnie pierwsza w Polsce projektująca całe kolekcje z dzianiny bambusowej. Misją marki jest zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort nowo narodzonym Maluszkom. Produkty szyte są na Podlasiu, w lokalnej szwalni z certyfikowanych materiałów pochodzących od polskich producentów.

bluza niebieska Alexjpg

Zastanówmy się teraz po co produkty z bambusa powinny zagościć w każdej dziecięcej garderobie?

Każdy Rodzic chce jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo i rozwój swoich dzieci. Będzie więc poszukiwał rozwiązań, które zapewnią mu komfort życia codziennego i dadzą możliwość doświadczania i eksplorowania otaczającego je świata w wygodnych, bezpiecznych i przede wszystkim zdrowych warunkach rozwoju. Często Rodzice zadają sobie pytanie, czy tkaniny bambusowe nadają się do delikatnej i wrażliwej skóry niemowlęcia? Odpowiedź jest jedna - oczywiście, że tak!

 

Materiał, dzianina bambusowa spełnia wszelkie wymogi i doskonale będzie współgrać z delikatną niemowlęcą skórą. Dobór odpowiednich tekstyliów okazuje się być nie lada wyzwaniem spośród tego co oferuje Nam rynek. Przyszli Rodzice mogą się więc czuć przytłoczeni ilością komunikatów bijących do nich ze wszystkich stron. Co wybrać? Lolobaby wychodzi na przeciw młodym i przede wszystkim świadomym Rodzicom oferując bambusowe produkty, które są miękkie, delikatne i co najważniejsze bardzo wytrzymałe. Bambus sprawia, że ubranka są mięciutkie i aksamitne w dotyku, przewiewne i wygodne. Ma też wiele ważnych właściwości, czyniących go materiałem idealnym dla dzieci: jest antybakteryjny, antygrzybiczny, hipoalergiczny. Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym, jest materiałem całorocznym: zimą izoluje skórę od chłodnej temperatury na zewnątrz, a latem lepiej absorbuje wilgoć i łatwo ją odparowuje.

pajacyk floral Kea tyl v2jpg

Podczas decyzji o zakupie ubranka dla Naszego dziecka pamiętajmy, że przez większość dnia, niezależnie od tego czy będzie to wiosna czy zima, ten materiał ma bezpośredni kontakt ze skórą malucha. Nie możemy więc sobie pozwolić na tkaninowe faux pas, które w konsekwencji mogłoby podrażniać wrażliwą skórę malucha. Ubranka Lolobaby nie tylko regulują temperaturę ciała dziecka, chroniąc je przed przegrzaniem, ale też pozbawione są wewnętrznych metek, dzięki czemu nie podrażniają delikatnej skóry noworodka. Każde ubranko przechodzi też przez proces kontroli jakości, by mieć pewność, że jest całkowicie bezpieczne.

 

‘Projekt’ Lolobaby, narodził się w samym środku pandemii. Jak przyznaje Kasia, założycielka marki, “pomysł siedział w głowie już od dłuższego czasu, ale zawsze brakowało odwagi”. Lolo oznacza samolot i było to pierwsze słowo wypowiedziane przez jej córkę. “Ta nazwa ma w sobie dużą moc i wiele znaczeń: z jednej strony macierzyństwo to podróż w nieznane. Z drugiej strony, marka powstała podczas lockdownu, gdy zostaliśmy uziemieni na dłuższy czas”. Stąd też charakterystyczny samolocik w logo marki. Nazwy produktów natomiast, nawiązują do ulubionych destynacji Kasi oraz jej rodziny: Bluza Barcelona, Body Paris, Pajacyk Vancouver, itd.

pajacyk red description pljpg

Pierwsza, letnia kolekcja Lolobaby stawiała na odważne kolory i zainspirowana była hiszpańskim stylem bycia: wyrazistym, kolorowym a przy tym niezwykle wygodnym. Na zdjęciach z pierwszej sesji, widoczny jest syn Kasi. To na nim mierzone są wszystkie produkty, dzięki czemu jest możliwe dopracowanie wszelkich szczegółów.

 

Najnowsza kolekcja natomiast, jest już bardziej subtelna, królują chłodne odcienie wpisujące się w jesienno-zimowy klimat. Założycielka Lolobaby przyznaje, że zainteresowanie jej córki Krainą Lodu, miało prawdopodobnie podświadomy wpływ na wybór kolorów w najnowszej kolekcji. Marka przygotowała również zestawy wyprawkowe dla noworodków, w których znajdziecie wszystkie niezbędne elementy garderoby Maluszka. Na uwagę zasługuje fakt, że ubranka doskonale się ze sobą komponują, dzięki czemu można tworzyć przepiękne zestawy dla niemowląt.

pizamka kolorowa Kea 3jpg

Lolobaby to jednak nie tylko ponadczasowy styl i oryginalny design. Marka stawia na minimalizm i funkcjonalność. Firma stosuje ciekawe rozwiązania, umożliwiające szybkie przewijanie, np. dwustronny zamek w pajacykach. “Jako mama dwójki temperamentnych dzieci często miałam problem ze znalezieniem ubranek, odpowiadających na moje potrzeby. Przede wszystkim łatwych w zakładaniu i umożliwiających szybkie przewijanie oraz eleganckich w swej prostocie.” Zrodził się więc pomysł na markę, której produkty mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim proste i luźne w kroju, bez zbędnych zdobień i zatrzasków. Dynamiczny tryb życia Rodziców wymaga od nich optymalizacji czasu w każdym zakresie. Powtarzające się każdego dnia czynności związane z przygotowaniem ulubionych ubranek dzieci, a co za tym idzie także wygodnych spędza sen z powiek rodziców. A gdzie jeszcze do tego dołożyć szybkie zakładanie i zapinanie ubranek. Marka Lolobaby wyszła na przeciw tym oczekiwaniom i w taki sposób zaprojektowała ubranka, aby wyżej wymienione czynności można było wykonać szybciej, sprawniej i co najważniejsze przyjemniej.

Nie tracimy czasu, nie męczymy dzieci - każdy z nas jest zadowolony.

 

Po nitce do kłębka, pamiętajmy, że Lolobaby to także dbałość o środowisko. Bambus to naturalny i przyjazny dla środowiska surowiec. Rośnie bardzo szybko, co sprawia, że jego uprawa jest bardzo wydajna, a w porównaniu do bawełny, zbiory bambusa z takiej samej powierzchni są dziesięciokrotnie większe. Dzięki naturalnym właściwościom antygrzybicznym, jest odporny na ataki szkodników, a jego uprawa pozbawiona jest nawozów sztucznych.

KEA x LOLO BABY-2707_Easy-Resizecomjpg

Lolobaby zachęca Ciebie Rodzicu do wyruszenia z w podróż pełną kolorów, wzorów i radości dnia codziennego.


Więcej na: https://lolobaby.eu/