Pierwszy zegarek dla dziecka – jaki wybrać? Najlepiej Knock Nocky!

Gdy zbliżają się urodziny, lub ważne wydarzenie w życiu dziecka, wielu rodziców zastanawia się jaki prezent będzie trafiony? Trafiony, czyli taki, który wniesie w życie dziecka wartość i walory edukacyjne, jednocześnie wywoła uśmiech na małej buzi, a także nie będzie kolejną zabawką na 5 minut?  
kolazjpg

A gdyby tak podarować dziecku czas?  

I wcale nie chodzi tu o liczbę wspólnie spędzonych godzin, tylko o jego jakość. Wszystkie dzieci na całym świecie potrzebują akceptacji, poczucia bezpieczeństwa, relacji opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, a także odpowiednich słów, dzięki którym mogą rozwijać swój wewnętrzny potencjał. Potrzebują wspólnie spędzonego czasu.  

Niestety, zobowiązania zawodowe bardzo często uniemożliwiają rodzicom przeznaczenie wielu godzin na życie rodzinne, wręcz przeciwnie – czasu zostaje niewiele. Dlatego tym bardziej tak ważne jest, by spędzać z dziećmi czas wysoce jakościowo.  

Aktualnie, w dobie pandemii, większość rodziców pracuje lub przebywa w domu, jednocześnie stając się nauczycielami. Może warto dobrze wykorzystać ten czas, zaangażować się i nauczyć dziecko poprawnego odczytywania godzin i minut?  

Jeśli tylko nasza pociecha zna cyfry arabskie (od 0 do 12), i potrafi wykonywać podstawowe działania matematyczne (dodawanie, odejmowanie) – podpowiadamy – tak, to jest dobry moment na naukę czasu! Aby ułatwić to zadanie, warto podarować dziecku pierwszy zegarek.  
                                 kolekcje_zegarkipng

Dawniej był to obowiązkowy prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Kojarzył się z czymś ważnym i uroczystym, był wyznacznikiem dorosłości. Aktualnie czasomierze zostały wyparte przez inne prezenty, jednak wciąż stanowią przedmiot marzeń wielu dzieci.  

Zegarki dziecięce do nauki i zabawy  

Na rynku można znaleźć wiele modeli zegarków, także tych przeznaczonych na niewielkie dziecięce nadgarstki.  

Jedną z najbardziej popularnych marek na rynku jest Knock Knocky. Marka jest o tyle ciekawa, że produkuje zegarki bezpieczne dla dzieci przeznaczone już od 3 roku życia.  

knocknocky 46 jpg 

Dlaczego zegarek Knock Knocky to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka?

Z kilku względów.  

Po pierwsze, misją firmy jest połączenie nauki i zabawy. Oprócz samego zegarka jako gadżetu, firma chce również nieść wartość dodaną. Nauka poprawnego odczytywania czasu jest bardzo ważną życiową umiejętnością.  
facebook_knjpg

Po drugie, każdy zegarek zapakowany jest w puszkę, która jest jednocześnie skarbonką. Jest to dodatkowy prezent w cenie zegarka. Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz i warto uczyć tego dzieci od najmłodszych lat! 

knocknocky33jpg

Po trzecie, zegarki Knock Knocky posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co z punktu widzenia rodziców jest sprawą istotną, bo zapewnia o bezpieczeństwie.  

Z punktu widzenia samych dzieci najważniejsza jest inna kwestia. Narzędzia do odmierzania czasu są kolorowe, posiadają wiele ozdób na paskach i tarczach.  
KNOCKNOCKY 4jpg

Dziecięcy wygląd zegarka sprawi, że maluch chętnie będzie chciał go nosić w szkole czy przedszkolu, by móc pochwalić się nim przed kolegami, a tworzywo sztuczne z którego się je wykonuje, zapewni komfort noszenia. Zegarki po prostu są lekkie i wygodne, nie przeszkadzają w codziennych zabawach. 

www.knocknocky.pl